چیزهایی که من می‌خواهم بدانم در کتاب‌ها هستند. بهترین دوست من کسی است که به من کتابی بدهد که تا حالا نخوانده‌ام. 
#آبراهام_لینکلن

فروردین ماه یک کتاب خوندم با عنوان ن و مردان بزرگ تاریخ کتاب خیلی قدیمی و داستان زندگی چهار تن از بزرگان تاریخ رو بیان کرده بود:
۱. #گاندی
۲. #فلورانس_نایتینگل
۳. آبراهام_لینکلن
۴. #ماری_کوری
تمامی اسم‌ها رو شنیده بودم گاندی و ماری کوری را کامل می‌شناختم و تا حدودی جزئیاتی از زمان به دنیا آمدن تا مرگ آنها رو میدونستم، فلورانس نایتینگل‌ که در جنگ جهانی اول تاثیرات مثبتی روی ارتش مخصوصا سربازان داشته، اما آبراهام لینکلن ۱۶ مین رئیس جمهوری آمریکا که جنگ داخلی آمریکا رو به پایان میرسونه و باز ایالات آمریکا رو با هم متحد میکنه و در آخر توسط یک جوان اهل جنوب ترور میشه.
شاید موضوع جالب اینجا باشه که آبراهام تا ۱۷ سالگی در مجموع فقط ۳ سال درس خونده و علاقه شدیدی به خواندن کتاب داشته و در زمانی که امکان چاپ کتاب به شکل امروزی نبود با به امانت گرفتن کتاب و کار سخت چوب بری هزینه کرایه کتاب‌ها به کار مورد علاقه اش یعنی کتاب خوندن می پرداخت جسه بزرگی داشت و آدم پر دل و جرأتی بودش البته طبق گفته ها و خیلی باهوش. 
در سن ۳۵ سالگی بعد از مهاجرت به ایالت ایلینوی و ورشکستگی کار اول در این ایالت به صورت اتفاقی و خرید یک خورجین کهنه آن هم فقط به خاطر کمک به یک رهگذر با حقوق آشنا می‌شود، بعد از خرید خورجین متوجه میشود که داخل آن یک کتاب قانون اساسی آمریکا وجود دارد که چند برابر قیمت پرداختی بابت خورجین است، بعد از مطالعه کتاب با حقوق آشنا می شود و چند سال بعد به عنوان نماینده وارد مجلس قانونگذاری آمریکا می‌شود و بعد از آن وارد حذب جمهوری خواه و بعد از آن در انتخابات آمریکا به عنوان ۱۶ مین رئیس جمهور آمریکا انتخاب می‌شود. 
بقیه داستان رو همه می‌دونند، با متحد کردن ارتش شمال به بهانه جلوگیری از برده‌داری به جنوب حمله می‌کند و در آخر بعد موفقیت هم توسط یک جوان ترور می‌شود.(این که گفتم به بهانه رو بعدا مفصل میگم، البته برداشت شخصی نیست با ذکر منبع گفته می‌شود.)
پس #کتاب_بخونیم

شادکام باشید

مطالعه ۲ ساله تجربه ۶ ماه, بورس جای برای رسیدن به آرزوها

زنان و مردان بزرگ تاریخ

کتاب ,رو ,آمریکا ,یک ,آبراهام ,می‌شود ,بعد از ,و در ,ن و ,با حقوق ,یک کتاب

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تارنمای حوزه علمیه اقدمیه شهرضا اقیانوس طلایی فروشگاه اینترنتی شاپ تی آموزش خدمات کاشت ناخن گلدان بتنی مصطفی الله وردی و مراد سربازی کاشت مو | کاشت ابرو | کلینیک کاشت مو سرسیلندر و گیربکس خودروهای سواری آموزش اسکرچ شینگل- سقف شینگل- سقف شیبدارشینگل